اسنپ بهتر است یا ماکسیم ؟(از نظر راننده ها )

folder_openبلاگ
commentبدون دیدگاه
مقایسه اسنپ و ماکسیم

مقایسه اسنپ و ماکسیم

 

دنبال یک راه ساده و سریع برای درخواست خودرو هستید؟ با اپلیکیشن های درخواست خودرو آنلاین شما تمامی رانندگان اطرافتان را به صورت زنده می‌بینید. فقط کافیست مبدا و مقصدتان را مشخص کرده و درخواست خودرو دهید تا نزدیک‌ترین خودرو شما را تا مقصد همراهی کند. به وسیله پرداخت آنلاین و اعتباری دیگر نیازی به پول نقد نیست و شما به راحتی می‌توانید هزینه سفر خود را از طریق کارت اعتباری و افزایش اعتبار حساب کاربری خود پرداخت کنید (سهمیه بنزین 1500 تومانی)

همانطور که مشخص است این سرویس به شما کمک می کند تا با نصب یک برنامه به روی موبایل تان،‌ موقعیت خود را مشخص کنید و تاکسی های اطراف خود را برای رسیدن به مقصد فراخوانی کنید. شما می توانید مبلغ سفر را آنلاین پرداخت کنید و یا به صورت عادی به راننده پرداخت خود را انجام دهید.

مدتی هست که سرویس های تاکسی اینترنتی در ایران شروع به کار کرده اند و از پیشتازان این سرویس اسنپ و تپسی می باشند اما اخیرا رقبای جدیدتری اضافه شده اند . یکی از رقبای قوی روسی ماکسیم می باشد که در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب دو نرم افزار اسنپ و ماکسیم از نظر راننده بررسی نماییم .

سرویس های مبتنی بر مکان کاربر همیشه جذابیت خاص خود را داشته اند و بنا به ماهیت خود نیاز به داشتن اپلیکیشن موبایل برای یافتن محل دقیق کاربر دارند

سرویس های تاکسی آنلاین از جمله اسنپ،تپسی،ماکسیم و … مشابه نمونه های خارجی آن از جمله اوبر می باشد .

از برتری تاکسی انلاین نسبت به تاکسی تلفنی می توان به این مورد اشاره کرد که در تاکسی تلفنی یک طرف مسیر باید بدون مسافر سفر کرد و کسب و کار به محله محدود می شود اما در تاکسی انلاین پرتی وجود ندارد یعنی بعد از اینکه مسافر به مقصد رسید مجدد از همان نقطه سفر دیگری خواهد داشت و به یک محله محدود نمی شود..

سرویس تاکسی آنلاین ماکسیم و اسنپ:

نرم افزار راننده اسنپ و ماکسیم

از مزایای ماکسیم میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

ثبت نام سریع و آسان در نرم افزار به عنوان راننده :شما میتوانید تنها با وارد کردن شماره همراه خود در سایت ماکسیم به عنوان راننده ثبت نام کنید . چند دقیقه بعد از دفتر ماکسیم با شما تماس می گیرند و پس از تکمیل اطلاعات شخصی اطلاعات ورود به نرم افزار راننده برای شما پیامک خواهد شد .

پس از ورود به نرم افزار باید یک سری اطلاعات اعم از کارت ملی, عکس خود شما,عکس از جهات مختلف از خودرو ,کارت ملی ،کارت خودرو و سوءپیشینه را در نرم افزار اپلود کنید که بعد از این اپلود این مدارک نرم افزار برای همیشه فعال خواهد شد .

درصورتی که برای ثبت نام در اسنپ باید به دفتر اسنپ در شهر خود در صورت وجود مراجعه کرده و پس از تکمیل اطلاعات و ارائه مدارک ، عکس ،سوء پیشینه و گذراندن یک ساعت کلاس آموزشی می توانید از نرم افزار راننده اسنپ استفاده کنید .

موضوع مهم در مورد این دو نرم افزار کمیسیون می باشد ؛کمیسیون در اسنپ به ازای هر سفر 20 درصد می باشد در صورتی که در ماکسیم برای سفرهایی که به صورت خودکار به راننده اختصاص می یابد کمیسیون 9 درصد و برای سفرهایی غیر خودکار 13 درصد می باشد .

یکی از امکانات خوب نرم افزار ماکسیم این است که شما می توانید هم زمان همه درخواست های خودرو را ببینید و بهترین آن ها را انتخاب کنید . درخواست خودرو در ماکسیم در دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند از جمله این دسته بندی ها عبارتند از : نزدیکترین ها،یین شهری،حومه شهر،اقتصادی،دارای آدرس حدودی،مربوط به شرکت من،محدوده طرح ترافیک,محدوده کنترل آلودگی هوا،درخواست های فعلی،سفارش های رزرو،و همه موارد  در صروتی که در اسنپ تنها یک درخواست قابل مشاهده خواهد بود  و  تا تمام شدن تایم پذیرفتن درخواست امکان استفاده از نرم افزار نخواهد بود .

اگر شما قصد خروج از نرم افزار را داشته باشید در تایم شلوغ کاری در ماکسیم به راحتی امکان خروج از نرم افزار هست اما در اسنپ بصورت متوالی این درخواست ها برای شما نمایش داده خواهد شد و تا زمانی که این درخواست ها قابل مشاهده باشد امکان خروج از نرم افزار نیست .

درخواست خودرو بین شهری در ماکسیم :بر خلاف اسنپ که سفر بین شهری و حومه شهر امکان پذیر نیست در ماکسیم این امکان وجود دارد که سفر بین شهری و حومه شهر هم داشته باشیم

در صورتی که مسافر چک پول یا حیوان خانگی همراه داشته باشد در نرم افزار ماکسیم می تواند این مورد را ذکر نماید و به هزینه سفر افزوده خواهد شد در صورتی که نرم افزار اسنپ همچنین امکانی ندارد .

در نرم افزار ماکسیم در صورتی که مسافر درخواست کند که کولر روشن شود باید هزینه ای اضافه پرداخت کند در صورتی که در اسنپ به اجبار باید کولر ماشین بدون هزینه اضافه روشن باشد حتی در صورت روشن نبودن کولر خودرو مسافر می تواند گزارش مبنی بر روشن نبودن کولر ثبت کند که این باعث کاهش امتیاز راننده خواهد شد .با توجه به افزایش قیمت تعمیرات و قطعات خودرو و تغییر نه چندان زیاد کرایه سفر اجبار به روشن کردن کولر کمی ناعادلانه و باعث نارضایتی رانندگان و عدم فعالیت آنها است.

امتیازدهی در اسنپ و ماکسیم

امتیازدهی در نرم افزار ماکسیم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که بخشی از این امتیاز توسط مسافر و بخشی از آن با توجه به کیفیت سفر و … تعیین می شود در صورتی که در اسنپ تنها با ثبت امتیاز ستاره و نظرسنجی مسافر امتیاز راننده ثبت می شود.

در نرم افزار ماکسیم امکان برداشت وجه بصورت خودکار و یا دستی وجود دارد اما در نرم افزار اسنپ در ساعت 12 بامداد بصورت خودکار این وجه به حساب شما واریز خواهد شد .

تماس راننده با مسافر در نرم افزار ماکسیم رایگان خواهد بود در صورتی که در اسنپ تماس با مسافر شامل هزینه می باشد.

در صورتی که مسافر تماس را پاسخ ندهد در ماکسیم امکان چت و ارتباط با اپراتور می باشد و حتی پس از ارتباط چت بلافاصله اپراتور با شما تماس می گیرد در حالی که در اسنپ باید چند دقیقه پشت خط بمانید (با هزینه حتی شاید در بعضی مواقع هزینه تماس شما از هزینه کرایه هم بیشتر شود) تا به اپراتور وصل شوید و گزارش و مشکل را اطلاع دهید

هر دوی این نرم افزارها دارای امکان تماس امن هستند .

تماس امن چیست ؟ 

این ویژگی جدید که هدف آن حفظ حریم خصوصی کاربران،‌ زمانی که مسافر با راننده تماس می گیرد و یا برعکس می باشد. با فعال شدن این ویژگی، زمانی که بین مسافر و راننده تماسی صورت میگیرد شماره تماس هیچ یک از طرفین قابل مشاهده نیست.

در نرم افزار ماکسیم امکان ثبت چندین مقصد توسط مسافر و راننده و حتی ویرایش مسیر توسط راننده وجود دارد ولی در نرم افزار اسنپ فقط امکان ثبت دو مقصد و یک سفر رفت و برگشت وجود دارد (مسافر در صورت تمایل به ثبت مقصد بیشتر باید با پشتیبانی اسنپ تماس بگیرد)

در نرم افزار ماکسیم پس از اینکه راننده به مبدا مسافر رسید و گزینه در محل را ثبت کرد مدت زمان انتظار رایگان شروع خواهد شد و پس از طی زمان 5 دقیقه مابقی انتظار شامل هزینه خواهد بود و به صورت خودکار محاسبه خواهد شد در حالی که در نرم افزار اسنپ خود مسافر باید مدت زمان توقف را ثبت کند و این مدت زمان بصورت خودکار محاسبه نمی شود.

در نرم افزار ماکسیم پس از قبول سفر مدت زمان و فاصله تا مبدا مسافر به صورت تقریبی تخمین زده خواهد شد در حالی که در نرم افزار اسنپ این امکان وجود ندارد .

در نرم افزار ماکسیم رانندگان میتوانند در فضای عمومی با همدیگر چت کنند که در نرم افزار اسنپ این قابلیت وجود ندارد .

در صورت لغو سفر در نرم افزار ماکسیم هزینه ای عودت داده نمی شود در صورتی که در نرم افزار اسنپ پس از 10 دقیقه توقف و لغو سفر توسط مسافر با دستور کد SCL1029 امکان برگشت مبلغ از 500 تا 2000 تومان وجود دارد .

در هر دو نرم افزار باشگاه رانندگان جهت ارائه خدمات به رانندگان با تخفیف وجود دارد .

شرکت ماکسیم و اسنپ طرح های تشویقی بسیار خوبی دارند از جمله در روزهایی که درخواست ها زیاد باشند به ازای تعداد سفر مشخصی هزینه ای اضافه به رانندگان پرداخت می شود . همچنین در ماکسیم با چسباندن برچسب های ماکسیم به خودرو می توان ماهیانه از 50 تا 150 هزار تومان درامد اضافه کسب کرد.

از ویژگی های اسنپ خصوصا در ورژن جدید برنامه این است که با نصب یک نرم افزار اسنپ میتوان چند نرم افزار از جمله،اسنپ فود،اسنپ کیو،اسنپ بایک،اسنپ باکس،اسنپ هتل استفاده کرد.

از دیگر ویژگی های نرم افزار ماکسیم امکان تبلیغ کسب و کار بصورت کاملا رایگان در نرم افزار می باشد .

از دیگر ویژگی ماکسیم این است که میتوان تنها با تماس با اپراتور به شماره 1644 و یا از طریق مرورگر بدون نیاز به نصب نرم افزار خودرو درخواست کرد.

درآمد تقریبی :

هر دوی این شرکت ها جزو برترین استارتاپ هستند و جهت کسب درآمد بسیار مناسب می باشند و باعث اشتغال زیادی شدنه اند ؛ بطور میانگین فردی که در تاکسی انلاین اسنپ یا ماکسیم به مدت روزانه ده ساعت فعالیت داشته باشد بصورت خالص میتواند تا 100 هزار تومان درآمد در شهرهای نسبتا کوچک داشته باشد .

در حال حاضر هر دوی این دو نرم افزار در اکثر شهرهای ایران فعال می باشند.

مقایسه قیمت سفر ها در اسنپ و ماکسیم:

در حال حاضر نرخ سفر ها در دو نرم افزار اسنپ و ماکسیم مشابه هم هستند و کمترین هزینه پرداختی به راننده در ماکسیم در شهر قزوین 3500 تومان می باشد در حالی که در اسنپ حداقل مبلغ پرداختی 2000 یا 2500 تومان می باشد.

با معرفی راننده جدید به اسنپ میتوان تا 200 هزار تومان پاداش دریافت کرد (200 هزار تومان پاداش برای معرف و 100 هزار تومان پاداش برای راننده جدید به شرط اینکه در هفته اول فعال باشد و بتواند سفرها را انجام دهد.

انواع مختلف در سرویس ها در اسنپ و ماکسیم عبارتند از :

اسنپ اکو: اقتصادی‌ترین سفرهای اسنپ با سرویس اسنپ اکو انجام می‌شود. سفرهای شما در این سرویس همانند سابق، سریع، مقرون به صرفه و با کیفیت خواهند بود.

اسنپ پلاس : برای سفرهای ویژه می‌توانید از اسنپ پلاس استفاده کنید. خودروهای ویژه اسنپ در اسنپ پلاس قرار دارند و شما سرویسی با کیفیت بالاتر را تجربه خواهید کرد . که در حال حاضر غیر فعال می باشد . .

اسنپ رز  

اسنپ رز :   بانوان محترم می‌توانند در تهران از سرویس اسنپ رز که مختص بانوان است استفاده کنند. کاربران راننده این نوع سرویس بانوانی هستند که در اسنپ کسب درآمد می‌نمایند. البته اخیرا رانندگان خانم هم می توانند سفرهای اقتصادی را قبول نمایند.

اسنپ باکس

اسنپ باکس:اسنپ باکس به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از نرم افزار اسنپ، تنها با چند کلیک، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، در هر کجای شهر که باشید با قیمتی مناسب مرسولات و بسته‌های خود را توسط موتورسیکلت‌های اسنپ به مقصد مورد نظر خود برسانید.در حال حاضر این سرویس در شهر قزوین فعال نمی باشد..

اسنپ بایک:در اسنپ بایک شما همانند حالت عادی برای رسیدن به مقصد سوار موتور می‌شوید و معمولا سریع‌تر از حالت عادی به مقصد خود می‌رسید. در حال حاضر این سرویس در شهر قزوین فعال نمی باشد

ماکسیم اقتصادی :اقتصادی ترین سفر ها با ماکسیم اقتصادی می باشد که این سرویس مشابه سرویس اسنپ اکو می باشد .

ماکسیم بانوان :ماکسیم بانوان مشابه سرویس اسنپ رز می باشد و مختص بانوان هست . البته اخیرا رانندگان خانم هم می توانند سفرهای اقتصادی را قبول نمایند.

ماکسیم خودروهای باری سبک : مشابه سرویس اسنپ باکس برای مرسولات به مقصد مورد نظر می باشد .در حال حاضر این سرویس در شهر قزوین فعال نمی باشد.

علامت اسنپعلامت ماکسیم

پاداش جذب راننده :

اخیرا اسنپ پاداش 300 هزار تومانی برای جذب راننده اختصاص داده به این صورت که اگر راننده جدیدی در اسنپ ثبت نام کنید 100 هزار تومان پاداش معرف و 200 هزار تومان پاداش راانده جدید اسنپ  با انجام حداقل 110 سفر توسط کاربر جدید ،6 روز پس از ثبت نام می باشد .
همچنین در ماکسیم اگر معرف راننده جدیدی باشید و راننده 60 هزار تومان سفر انجام دهد شما 30 هزار تومان پاداش دریافت خواهید کرد.

دانلود نرم افزار اسنپ و ماکسیم :

برای دانلود نرم افزار های این دو کمپانی رقیب می توانید به مارکت های اپل و اندروید مراجعه نمایید و یا با ورود به سایت این شرکت اقدام به دانلود نرم افزار متناسب با تلفن همراه خود نمایید

مشاهده سایت اسنپ

دانلود نرم افزار اسنپ:

دریافت یک سفر رایگان از اسنپ (برای گرفتن هدیه اولین سفر به صورت رایگان کلیک کنید)

assa912004 : کد معرف برای تخفیف 100٪ برای اولین سفر شما (اولین سفر تا 7000 تومان مهمان اسنپ باشید)

دانلود نرم افزار اسنپ رانندگان

3916233 :جهت ثبت نام در نرم افزار اسنپ رانندگان از این کد تخفیف استفاده نمایید .

مشاهده سایت ماکسیم

دانلود نرم افزار ماکسیم

DRV15627043 و یا  DFB7A275

با استفاده از یکی از  کد تخفیف بالا برای اولین سفرتان 10000 تومان اعتبار بگیرید

دانلود نرم افزار ماکسیم رانندگان

DRVD2D15627043 جهت ثبت نام به عنوان راننده از کد معرف زیر استفاده نمایید.

نتیجه گیری:

نرم افزار های ماکسیم و اسنپ در حال حاضر در اکثر شهرهای ایران فعال هستند .بسیار از اینکه رقیبی برای اسنپ آمده است خوشحال هستم و همیشه سود اصلی رقابت برای مشتریان خواهد بود. امیدوارم شما هم بتوانید تجربه های خوبی از سفر های شهری با این 2 سرویس داشته باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست