10 شرکت برتر بیمه در ایران و مقایسه بیمه های عمر

ّبیمه ایران بیمه ایران

بررسی تاریخچه این آسا سیستم به نوعی بررسی تاریخ بیمه در ایران است چرا که با فاصله اندکی از ورود بیمه به ایران و فعالیت شرکت های بیمه خارجی، بیمه ایران با هدف ایجاد یک بیمه داخلی و صد در صد ایرانی تأسیس شد. در تاریخچه شکل‌گیری این شرکت که اولین شرکت بیمه ایرانی است دو ایرانی به اسم الکساندر آقایان و علی‌اکبر داور نقش بسیار مهمی داشتند و شرح مفصل آن در منابع مختلف با جزییات بیان شده است. در اینجا تنها به طور مختصر اشاره می‌کنیم که این شرکت در سال ۱۳۱۴ تأسیس شد و در ابتدا با مشکلات زیادی از قبیل تأمین بیمه اتکایی برای خود همراه بود. اما بعدها با تعطیلی شرکت‌های خارجی و گشایش انواع شرکت‌های بیمه ایرانی، نقش بیمه اتکایی را نیز ایفا می‌کرد تا در نهایت با تأسیس بیمه مرکزی این نقش به عهده بیمه مرکزی گذاشته شد و شرکت بیمه ایران تنها متمرکز به انجام خدمات بیمه‌ای شد. شرکت بیمه ایران که از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه است با شبکه فروش گسترده خود سهم بزرگی از بازار بیمه را به خود اختصاص داده است. تنها بیش از ۴۰۰۰ نفر نیروی انسانی برای این شرکت مشغول به کار هستند. شبکه فروش این شرکت متشکل شده از ۱۲ شعبه و نمایندگی در خارج از کشور، بیش از ۲۰۰ شعبه فعال در داخل، بیش از ۳۷۰۰ دفتر نمایندگی و ۱۵۶ نماینده حقوقی در سراسر کشور است

 

 

بیمه آسیا

بیمه آسیا

از قدیمی‌ترین شرکت های بیمه می‌توان به بیمه آسیا اشاره کرد. بیمه آسیا در سال 1338 و در پی تصویب قوانین محدودیت برای شرکت های بیمه خارجی تأسیس شد و از همان تاریخ آغاز به کار کرد و تا کنون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت های بیمه با بیش از 200 نفر نیروی انسانی متخصص در حال فعالیت است. بیمه آسیا که از سال 1388 به بخش خصوصی واگذار گردید از معدود بیمه‌هایی است که نقش اتکایی و حمایت بیمه‌ای را نیز انجام می‌دهد و عنوان دومین شرکت در قبول بیمه اتکایی را دارد. حوزه فعالیت‌های بیمه آسیا: بیمه آسیا علاوه بر فعالیت‌های بیمه‌ای و ارایه خدمات بیمه و پرداخت خسارات، در زمینه پذیرش بیمه اتکایی مؤسسات داخلی و خارجی مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ر شبکه فروش بیمه آسیا در تمامی روش‌های فروش فعال است یعنی فروش از طریق کارگزار، نماینده و استارت‌آپ‌های بیمه‌ای. بیمه آسیا مطابق آخرین گزارش این شرکت بیش از 100 شعبه فعال و نزدیک به 3000 نمایندگی فعال در سطح کشور دارد که در انجام خدمات بیمه‌ای شامل مشاوره و فروش بیمه و پرداخت خسارت مشغول به فعالیت هستند. علاوه بر این بیمه آسیا با همکاری با شرکت‌هایی نظیر بیمیتو در فروش آنلاین نیز فعال است و بیمه‌گزار می‌تواند با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن بیمیتو، بیمه خود را خریداری کند.

 

 

 

بیمه البرزبیمه البرز

با استفاده از میزان زمان پاسخگویی به شکایات هم می‌توان بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد و بیمه‌ای را انتخاب کرد که زمان کمتری را برای پاسخگویی به شکایت صرف می‌کند.   شرکت بیمه البرز هم یکی از شرکت‌های قدیمی بیمه است که در سال ۱۳۸۸ و توسط بخش خصوصی تأسیس شد. پس از انقلاب اسلامی کلیه شرکت‌های بیمه، دولتی اعلام شدند اما در سال ۸۸ نزدیک به ۸۰ درصد سهام این شرکت به بخش خصوصی فروخته شد و عملاً این شرکت از سال ۸۸ به عنوان یک شرکت‌ خصوصی بیمه محسوب می‌شود. بیمه البرز هم از طریق کارگزاران و نمایندگان خود و هم از طریق فروش آنلاین و همکاری با استارت‌آپ‌های بیمه در بازار فروش بیمه کشور مشغول به فعالیت است. تعداد 54 شعبه بیمه البرز و با بیش از 2000 نمایندگی فعال بیمه البرز در کشور اکنون مشغول به فعالیت برای این بیمه هستند. همچنین خرید انواع بیمه از شرکت البرز به شکل آنلاین و با استفاده از سایت بیمیتو نیز امکان‌پذیر است.

 

بیمه پاسارگادبیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد به پشتوانه گروه مالی پاسارگاد در سال ۱۳۸۵ موفق به اخذ مجوزهای لازم گردیده و از همان تاریخ در خصوص ارایه خدمات مختلف بیمه‌ای در بازار بیمه ایران مشغول به فعالیت است. علی‌رغم این که بیمه پاسارگاد قدمت چندانی ندارد اما شبکه فروش گسترده‌ای دارد و در سرتاسر ایران مشغول ارایه خدمات این بیمه هستند. بیش از ۱۵ مدیریت منطقه و بیش از ۸۰ شعبه فعال و همچنین بیش از ۲۰۰۰ نمایندگی در سطح کشور تشکیل دهنده شبکه فروش بیمه پاسارگاد است. در کنار این می‌توان به ۸۴۰۰ نماینده فروش بیمه عمر و آتیه پاسارگاد اشاره کرد که در حال خدمت‌رسانی در این رشته بیمه‌ای هستند به علاوه که ۵۵۰ کارگزار بیمه نیز با بیمه پاسارگاد همکاری می‌کنند. بیمه پاسارگاد به عنوان یکی از طرفین قرارداد بیمه با اگریگیتور‌ها نیز همکاری می‌کنند و سهم قابل توجهی نیز از بازار آنلاین بیمه کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

بیمه دانابیمه دانا

یکی از شرکت های بیمه خصوصی و قدیمی شرکت بیمه دانا است که در سال 1353 با همکاری یک شرکت انگلیسی تأسیس شد. بعد از انقلاب شرکت‌های بیمه ملی اعلام شدند و در سال 67 این شرکت‌ها باید با بیمه دانا ادغام می‌شدند. درآن زمان بیمه دانا باید به طور اختصاصی در زمینه بیمه اشخاص فعالیت می‌کرد تا این که در سال ۱۳۷۵ به آن اجازه داده شد تا مانند دیگر شرکت‌های بیمه در زمینه‌های مختلف فعالیت داشته باشد و از سال ۱۳۷۶ به طور عملی این امر امکان‌پذیر شد. بیشتر از ۱۶۰۰ نفر به عنوان نیروی انسانی در سمت‌های مختلف برای این بیمه مشغول به کار هستند. بیمه دانا بیشتر از ۷۰ شعبه و نزدیک به ۲۰۰۰ نماینده در کشور دارد این در حالی است که بیمه دانا نه تنها با کارگزاران بیمه بلکه با اگریگیتورهای بیمه‌ای نیز همکاری می‌کند و خرید انواع بیمه دانا به صورت اینترنتی و از طریق سایت‌های این اگریگیتورها نیز امکان‌پذیر است.

 

بیمه پارسیانبیمه پارسیان

شرکت بیمه پارسیان که سهام‌گذاران عمده آن را بانک پارسیان و مجموعه‌های مرتبط تشکیل داده‌اند در سال ۸۲ ثبت شد و در رشته‌های مختلف بیمه‌ای مشغول به خدمات‌دهی است. شبکه فروش بیمه پارسیان از شعب بیمه پارسیان، نمایندگان بیمه پارسیان، کارگزاران بیمه و اگریگیتورهای بیمه تشکیل شده است . بیش از ۶۰ شعبه بیمه پارسیان در سطح کشور وجود دارد و آمار نمایندگان آن به بیش از ۴۰۰۰ می‌رسد که البته تمامی این نمایندگان فعال نیستند و تعداد دقیق نمایندگان فعال بیمه پارسیان چیزی کمتر از این رقم است. با این حال شبکه فروش بیمه پارسیان به شکل مطلوبی در بازار بیمه مشغول فعالیت است و از طریق همکاری با اگریگیتورهای بیمه، در بازار آنلاین بیمه نیز حضور فعال دارد.

 

 

بیمه سامانبیمه سامان

بیمه سامان بخشی از گروه مالی سامان است که با کمک سرمایه‌گذاران خصوصی در سال 1383 با ارایه خدمات بیمه رسماً فعالیت خود را به عنوان شرکت بیمه سامان در بازار بیمه و در کنار دیگر شرکت های بیمه آغاز کرد. شبکه فروش بیمه سامان از ۲۶ شعبه و بیشتر از ۷۵۰ نمایندگی در کشور تشکیل شده است. از طرفی با ورود به سامانه فروش آنلاین از طریق اگریگیتور‌ها، این بیمه بخشی از بازار اینترنتی بیمه کشور را نیز در اختیار دارد و هم اکنون با مراجعه به بیمیتو یا سایت مشابه می‌توان انواع بیمه‌های سامان را خریداری کرد.

 

 

 

بیمه سینابیمه سینا

بیمه سینا از شرکت های بیمه خصوصی است که در سال ۸۲ مجوز فعالیت خود را دریافت کرد و از همان تاریخ وارد بازار بیمه کشور شد. شش سهام‌دار این شرکت عبارت‌اند از: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بنیاد علوی، شرکت صادرات نیرو خلیج فارس، شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان، شرکت لیزینگ جامع سینا، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا. شبکه فروش بیمه سینا را ۵۱ شعبه، ۷۰۱ نمایندگی و ۱۹۹ نماینده بیمه عمر تشکیل می‌دهند.

 

 

 

 

بیمه کارآفرینبیمه کارآفرین

بیمه کارآفرین با هدف تغییرات در ساختار بیمه در سال ۱۳۸۱ تأسیس شد و از اولین شرکت‌های خصوصی بیمه بعد از انقلاب است. شبکه فروش در بیمه کارآفرین شامل ۴۵ شعبه و ۲۰۰۰ نمایندگی در سطح کشور است که به این مقدار باید همکاری با کارگزاران بیمه و اگریگیتور‌های بیمه‌ای را نیز اضافه کرد.

 

 

 

 

بیمه مابیمه ما

شرکت بیمه ما در تیرماه 1390 به پشتوانه بانک ملت و دیگر مجموعه‌های مرتبط با بانک ملت و همچنین سرمایه‌گذاران حقوقی و حقیقی دیگر به ثبت رسید. شرکت بیمه ما توانسته است در مدت‌زمانی اندک، جایگاه خود را در صنعت بیمه ایران به دست آورد. بیش از ۴۰ شعبه و ۱۰۰۰ نماینده در کنار ۳ نماینده حقوقی تشکیل‌دهنده شبکه فروش بیمه ما هستند. امکان خرید انواع بیمه ما به صورت آنلاین و از طریق اگریگیتور‌های بیمه‌ای امکان‌پذیر است. مقایسه بیمه های عمر :

انواع بیمه ها ایران آسیا البرز پاسارگاد دانا پارسیان سامان سینا کارآفرین ما
سطح توانگری مالی 4 1 1 1 1 2 1 2 1 1
میزان سود مشارکتی سال 95 21 21 نامشخص 19 22 18 21،5 22 21 24،44
پوشش فوت طبیعی دارد.تا سقف 200 میلیون تومان. از 0 تا پایان قرارداد دارد.25 برابر حق بیمه سالانه،از بدو قرارداد، از 0 تا پایان قرارداد دارد.تا 400 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 0 تا پایان قرارداد دارد.تا 250 میلیون تومان. از 0 تا 75 سالگی دارد.تا 400 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 0 تا 70 سالگی دارد.تا 400 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 0 تا 70 سالگی دارد.تا 500 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 0 تا 75 سالگی دارد.تا 200 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 0 تا 70 سالگی دارد.تا 400 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 0 تا 70 سالگی دارد.تا 500 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 0 تا 75 سالگی
پوشش فوت حادثه دارد.تا 400 میلیون تومان.از بدو قرارداد،از 0 تا 70 سالگی دارد.تا 3 برابر بیمه عمر.از بدو قرارداد،از 10 تا 70 سالگی دارد.تا 3 برابر بیمه عمر.از بدو قرارداد،از 10 تا 70 سالگی دارد.تا 500 میلیون تومان ،از 12 تا 60 سالگی دارد.تا حداکثر 3 برابر بیمه عمر.از بدو قرارداد،از 4 تا 70 سالگی دارد.تا 800 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 15 تا 70 سالگی دارد.تا حداکثر 3 برابر بیمه عمر فوت،از بدو قرارداد،از صفر تا 70 سالگی دارد.تا 800 میلیون تومان ،از 1  تا 70 سالگی دارد.تا 750 میلیون تومان ،از بدو قرارداد،از 15  تا 70 سالگی دارد.تا 500 میلیون تومان. از بدو قرارداد،از 4 تا 75 سالگی
پوشش امراض خاص دارد،20 میلیون تومان برای 4 بیماری سکته قلبی و مغزی ،عمل قلب باز،پیوند اعضا،تا 30 میلیون تومان برای سرطان،از 0 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری تا سقف 20 میلیون تومان،شش ماه پس از شروع قرارداد، ،از 10 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری به اضافه ام اس تا سقف 25 میلیون تومان،از بدو قرارداد، ،از 15 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری مجموعا 30 میلیون تومان،سه ماه بعد  از شروع قرارداد، ،از 12 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری  30 میلیون تومان،شش ماه بعد  از شروع قرارداد، ،از 15 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری مجموعا 30 میلیون تومان،سه ماه بعد  از شروع قرارداد، ،از 15 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری مجموعا 30 میلیون تومان،شش ماه بعد  از قرارداد، ،از صفر تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری  تا 30 درصد سرمایه فوت،3  ماه بعد  از شروع قرارداد، ،از 1 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری مجموعا 30 میلیون تومان،سه ماه بعد  از شروع قرارداد، ،از 20 تا 60 سالگی دارد،برای 5 بیماری مجموعا 50 میلیون تومان،سه ماه بعد  از شروع قرارداد، ،از 1 تا 60 سالگی
پوشش نقص عضو حادثه دارد،100 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 0 تا 70 سالگی دارد،تا 20 میلیون  تومان،از بدو قرارداد،از 10 تا 70 سالگی دارد،تا 80 میلیون  تومان،از بدو قرارداد،از 20 تا 70 سالگی دارد،تا 250 میلیون  تومان،از بدو قرارداد،از 12 تا 70 سالگی دارد،تا 200 میلیون  تومان،از بدو قرارداد،از 4 تا 70 سالگی دارد، 50 میلیون  تومان،از بدو قرارداد،از 15 تا 70 سالگی دارد،تا 100 درصد سرمایه فوت،از بدو قرارداد،از 4 تا 75 سالگی دارد،تا 200 میلیون  تومان،از بدو قرارداد،از 1 تا 70 سالگی ندارد دارد،تا 100 درصد سرمایه فوت،از بدو قرارداد،از 4 تا 75 سالگی
پوشش هزینه پزشکی دارد،تا 5 میلیون تومان،از بدو قرارداد،0 تا 70 سالگی دارد،تا 20 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 10 تا 70 سالگی دارد، 10 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 20 تا 70 سالگی دارد،تا 25 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 12 تا 70 سالگی تا 10 درصد سرمایه فوت،از بدو قرارداد،از 4 تا 70 سالگی دارد، 10 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 15 تا 70 سالگی دارد،تا 20 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 0 تا 70 سالگی دارد،تا 25 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 1 تا 70 سالگی ندارد دارد،تا 50 میلیون تومان،از بدو قرارداد،از 4 تا 75 سالگی
پوشش از کارافتادگی دارد،تا 100 میلیون تومان ،از بدو قرارداد،از 18 تا 70 سالگی دارد،تا 100 درصد سرمایه فوت ،از بدو قرارداد در صورت بیماری،از 18 تا 55 سالگی دارد، 400 میلیون تومان ،از بدو قرارداد،از 20 تا 60 سالگی دارد،تا 60 میلیون تومان ،از بدو قرارداد،از 15 تا 60 سالگی دارد،تا 100 درصد سرمایه فوت ،از بدو قرارداد ،از 15 تا 60 سالگی دارد،50 میلیون تومان ،از بدو قرارداد،از 18 تا 60 سالگی دارد،تا سه برابر حق بیمه سالانه،از شش ماه پس از قرارداد،از 18 تا 60 سالگی دارد،تا 200 درصد سرمایه فوت ،از بدو قرارداد ،از 18 تا 60 سالگی دارد،تا سقف سرمایه فوت طبیعی،از 15 تا 70 سالگی دارد،تا 100 درصد سرمایه فوت ،از بدو قرارداد ،از 18 تا 60 سالگی
معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
شرایط وام بیمه عمر سه سال پس از قرارداد و 90 درصد اندوخته دو سال پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته دو سال پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته شش ماه پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته دو سال پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته دو سال پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته یک سال پس از قرارداد تا 100 درصد اندوخته دو سال پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته دو سال پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته دو سال پس از قرارداد تا 90 درصد اندوخته
پوشش بیمه تکمیلی ندارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد دارد
پوشش آتش سوزی منازل مسکونی ندارد ندارد ندارد دارد،تا 500 میلیون تومان ندارد ندارد دارد تا 200 میلیون تومان ندارد ندارد دارد تا 55 میلیون تومان